AC/DC merch i koszulki muzyczne Sklep rockowy

ilość znalezionych towarów: 23

Koszulka AC/DC dla fanów grupy

Koszulka AC/DC, czyli grupy, która zdefiniowała brzmienie rock and rolla w połowie lat 70. Założyli ją w Sydney bracia Angus i Malcolm Young. Na początku działalności skład grupy często się zmieniał. W końcu wokalistą został Bon Scott. Ale dopiero po nagraniu pierwszej płyty High Voltage (1975) oraz przyjęciu do zespołu Cliffa Williamsa (basisty) oraz perkusisty Phila Rudda można mówić o stabilizacji składu. Pierwsza płyta osiągnęła całkiem spory sukces w rodzimej Australii i Nowej Zelandii. Podobnie było z drugim krążkiem T.N.T (1975). Obydwa ukazały się jednak tylko na antypodach. Dlatego właśnie przed nagraniem kolejnego albumu i entuzjastycznie przyjętych europejskich koncertach AC/DC postanowili podpisać kontrakt z ogólnoświatowym wydawcą, firmą Atlantic. W jego barwach w 1977 roku wydali płytę Let There Be Rock. Została ona entuzjastycznie przyjęta na Starym Kontynencie i weszła na tamtejsze listy przebojów. Podobnie było z wydanym rok później Powerage. Obydwa osiągnęły sukces po obu stronach oceanu. Rockersi z antypodów stali się rozpoznawalni na całym świecie. W naszym sklepie rockowym kupisz koszulki zespołów rockowych z ulubionymi artystami.

Koszulka AC/DC Highway to Hell 

Po trasie promującej Powerage wydano koncertowy album If You Want Blood You’ve Got It (1978). Świetnie oddawał on nastrój wczesnych występów grupy. Rok później AC/DC nagrali swoje przełomowe dzieło Highway To Hell z rockowym hymnem tytułowym. Przyniósł on grupie ogólnoświatową sławę i wielki sukces, który już rok później (1980) przyćmiła tragiczna śmierć Bona Scotta. Po zastąpieniu wokalisty Brianem Johnsonem zespół ukończył z nim płytę zatytułowaną Back To Black (1980). Okazał się on być dziełem najlepiej do tej pory radzącym sobie na listach, a także sporym sukcesem komercyjnym. Dobrze radził sobie również wydany już w kolejnym roku For Those Who About To Rock We Salute You. I znów międzynarodowy sukces przyćmiły problemy personalne. Animozje pomiędzy Angusem a Ruddem doprowadziły do wyrzucenia perkusisty z zespołu. Zastąpił go Simon Wright. Jednak wydany razem album Flick Of The Switch (1983) cieszył się umiarkowanym powodzeniem. Również kolejny, Fly On The Wall (1985), rozczarowywał. Popularność Australijczyków mocno wówczas spadła. Nie pomogło nagranie muzyki do filmu Stephena Kinga.

Koszulka AC/DC, przenieś się w lata 90.

Wydanym w 1988 roku albumem Blow Up Your Video zespół wrócił na szczyty popularności. Ruszył także w największą od czasu Back In Black trasę koncertową Blow Up Your Video World Tour. Zaraz po niej Simona Wrighta zamienił Chris Slade. Z nim grupa nagrała bardzo popularna płytę The Razor’s Edge (1990) z impetem (i nową trasą) wkraczając w lata 90. W 1994 roku do grupy wrócił wyrzucony Phil Rudd. Razem Australijczycy nagrali album Ballbreaker (1995), równie popularny jak poprzedni. Po kolejnej trasie zespół postanowił zrobić sobie przerwę do końca lat 90., wydając jedynie albumy live i kompilacje. W nowe millenium wkroczył zaś z czternastym już albumem Stiff Upper Lip (2000). W marcu 2003 roku AC/DC wprowadzono do Rock And Roll Hall Of Fame. Wtedy też muzycy zagrali w Toronto w Kanadzie koncert przed niemalże półmilionową publicznością. I po raz kolejny grupa wzięła urlop, urozmaicając fanom czekanie na nowy album wydawnictwami koncertowymi. Nowy krążek, Black Ice, nagrała dopiero w 2008 roku.

Koszulka AC/DC, popularne motywy rockowe

Koszulki AC/DC to popularny element mody rockowej i istotny symbol tej kultury muzycznej. Ta legendarna australijska grupa jest autorem wielu ikonicznych wzorów, które cieszą się wyjątkową popularnością wśród fanów. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych motywów jest samo logo AC/DC. Przedstawia ono błyskawicę ujętą w kształt liter A i C. Ten logotyp nieodłącznym znakiem rozpoznawczym zespołu i jego znakiem handlowym. Występuje ponadto na różnych tłach, od czarnych po czerwone. T-shirty z tym logiem są nie tylko wyrazem fanatyzmu muzycznego, ale również symbolem rockowego stylu życia. Innym popularnym motywem jest koszulka Highway To Hell, nawiązująca do kultowego albumu. Widnieje na niej ikoniczny znak drogowy z napisem. Ta grafika jest często wybierana przez fanów, którzy chcą uczcić to legendarne wydawnictwo. Kolejnym popularnym wzorem jest grafika przedstawiająca gitarę elektryczną w kształcie błyskawicy lub gitarzystę Angusa Younga w charakterystycznej pozie. A także w jego scenicznym stroju – szkolnym mundurku i meloniku. To elementy, które nawiązują zarówno do muzyki, jak i osobowości zespołu.

Na czym polega fenomen zespołu AC/DC?

Fenomen zespołu AC/DC polega na wyjątkowym połączeniu energicznej muzyki rockowej, charakterystycznej osobowości scenicznego frontmana oraz konsekwentnego stylu. Stylu, który przetrwał dekady. Ta australijska grupa od ponad pół wieku zachwyca fanów na całym świecie. Jednym z kluczowych elementów ich fenomenu jest chwytliwy i niezapomniany rock. Charakteryzuje się on prostą, ale potężną i rytmiczną kompozycją. Sprawia ona jednak, że ich utwory są rozpoznawalne od pierwszych dźwięków. Hity takie jak Highway to Hell czy Back in Black przeszły do historii muzyki rockowej. Grupa zaś do dziś wykonuje je na koncertach. Fenomenu AC/DC nie da się jednak oddzielić od charyzmatycznego frontmana zespołu – Angusa Younga. Jego charakterystyczny strój w postaci szkolnego mundurka i melonika stał się niemal ikoniczny. Energia i nieustraszoność Younga na scenie, w połączeniu z ekscytującym riffem gitarowym, sprawiają, że zespół jest niezapomniany. Kolejnym kluczowym elementem popularności grupy jest konsekwentność w ich stylu i podejściu do muzyki. Zespół nie ulegał modom czy trendom muzycznym, pozostając wierny swojemu rockowemu brzmieniu przez całą swoją karierę. To pozwoliło im na zyskanie lojalnych fanów na całym świecie i na stałe zapisanie się w historii muzyki rockowej.

Problemy personalne w nowym millenium i powrót na powierzchnię w wielkim stylu

Drugie dziesięciolecie nowego stulecia zaczęło się dla AC/DC kolejnymi problemami personalnymi. Z zespołu w wyniku problemów zdrowotnych w 2014 roku odszedł Malcolm Young. Phill Rudd był podejrzany o morderstwo i został aresztowany. Mimo to grupa nagrała równy album Rock Or Bust (2014). Problemy ze słuchem zaczął mieć także Brian Johnson, więc tymczasowo obowiązki wokalisty objął Axl Rose z Guns N’ Roses. W 2016 roku zmęczony muzyką odszedł Cliff Williams. Niestety, Malcolm Young zmarł w 2017 roku. Johnson i Rudd wrócili jednak, aby nagrać kolejny, charakterystyczny dla Australijczyków album Power Up (2020). Przez ponad 40 lat kariery grupa wylansowała mnóstwo hitów i nagrała wiele klasycznych płyt. Hard As A Rock, Thunderstruck, Big Gun, Whole Lotta Rosie czy You Shook Me All Night Long to tylko niektóre z nich. Wielu zarzuca muzykom z antypodów nadmierną prostotę ich muzyki. Oni sami jednak twierdzą, że na tym polega rock and roll. I pewnie mają rację, skoro grają go z powodzeniem od tylu dekad.

AC/DC merch i koszulki muzyczne Sklep rockowy

AC/DC merch i koszulki muzyczne z zespołami. Sklep rockowy sinfashion.pl zaprasza.

Jeżeli AC/DC to Twoja religia i świat to sprawdź koniecznie merch chłopaków w Sinfashion.pl. Bluzy, koszulki i akcesoria - mamy to :)

Skąd wzięła się nazwa grupy rockowej AC/DC ?

Nazwa AC/DC, jednego z najbardziej ikonicznych zespołów rockowych w historii, pochodzi od prądu elektrycznego. Bracia Angus i Malcolm Young, założyciele grupy, zainspirowani widokiem takiego napisu na jednym z urządzeń elektrycznych, zdecydowali się przyjąć tę nazwę dla swojej formacji. Odnosi się ona bowiem do prądu zmiennego (Alternating Current/Direct Current). A wybrano ją jako metaforę energii, dynamiki i mocnego, elektrycznego brzmienia muzyki rockowej. Od momentu powstania w 1973 roku AC/DC stało się jednym z najbardziej wpływowych zespołów rockowych na świecie. Zdobyło także międzynarodową sławę dzięki energetycznym koncertom i charakterystycznemu stylowi gry na gitarze. Zwłaszcza w wykonaniu Angusa Younga w charakterystycznym kostiumie szkolnego chłopca. Ich albumy, takie jak High Voltage, Highway to Hell czy Back in Black, zyskały status klasycznych dzieł rocka. Zaś ich utwory, w tym niezapomniane Thunderstruck czy Big Gun, stały się hymnami fanów muzyki hard rockowej. Można powiedzieć, że nazwa grupy symbolizuje nie tylko rodzaj prądu, ale również potężną i trwałą moc, jaką zespół reprezentuje w świecie rockowej sceny muzycznej.

AC/DC najważniejsze albumy legendy rocka

AC/DC to zespół, który stworzył wiele ikonicznych albumów, zyskując status legendy w świecie rocka. Jednym z najważniejszych albumów w ich karierze jest High Voltage z 1976 roku. To on bowiem przyniósł światu ich charakterystyczny styl hard rocka. Kolejne albumy, takie jak chociażby Highway to Hell (1979), stały się kamieniami milowymi. Zaś utwory takie jak tytułowy czy Shot Down in Flames stały się hymnami miłośników rocka na całym świecie. Jednak to Back in Black (1980) uznaje się za jeden z najważniejszych albumów w historii muzyki rockowej. Po tragicznej śmierci wokalisty Bon Scotta zespół powrócił z Brianem Johnsonem. I zdobył międzynarodowy sukces dzięki takim przebojom jak właśnie Back in Black czy You Shook Me All Night Long. Kolejne lata przyniosły również płyty, które utrzymały zespół na szczycie, takie jak For Those About to Rock We Salute You (1981) czy The Razors Edge (1990). Długa i owocna kariera zespołu odzwierciedla ich bogata dyskografia. Zaś ich albumy do dziś są uważane za klasyki gatunku, ciągle inspirując nowe pokolenia miłośników rocka.

    Loga UE
    DLACZEGO WARTO KUPOWAĆ W
    pixel