Metallica

ilość znalezionych towarów: 25

Koszulka Metallica, merch dla fanów legendarnego zespołu thrash metalowego

Koszulka Metallica, czyli niezbędny merch dla fana legendy trash metalu, która odniosła zdecydowanie największy sukces komercyjny. A jednocześnie, która dokonała jednej z największych wolt stylistycznych. Zespół założyli w 1981 roku Lars Ulrich oraz James Hetfield. Po kilku przetasowaniach w grupie, do nagrania pierwszej płyty, Kill’em All (1983), przystąpili z nimi Cliff Burton (bass) oraz Kirk Hammet (gitara). Do tego wspaniałego okresu powraca merch dla fanów i koszulki Metallica. Wcześniej przez skład przewinął się między innymi Dave Mustaine z późniejszego Megadeth. Płyta została okrzyknięta wzorcem nowego gatunku – thrash metalu, zaś grupa za jej twórcę. Pozycję formacji ugruntowała kolejna, nagrana po udanej trasie płyta Ride The Lighting (1984). Choć zawierała spokojniejszy utwór Fade To Black, praktycznie w chwili wydania stała się klasyką. Metallica zaś wyruszyła w trasę Bang the Head That Doesn’t Bang Tour. W 1985 roku, po podpisaniu kontraktu z nową wytwórnią, przystąpiła do nagrywania nowej płyty. Wydana w 1986 roku Master Of Puppets, przebiła popularność poprzedniczki, uzupełniając thrashowy kanon wszech czasów. Jej sukces zespół zdyskontował na kolejnej trasie, nazwanej Damage, Inc. Tour. Tutaj kupisz koszulki metalowe i rockowe popularnych zespołów muzycznych.

Koszulka Metallica, historia i znaczenie

Koszulki Metallica nie tylko odzwierciedlają historię jednego z najbardziej wpływowych zespołów metalowych w historii. Niosą także ze sobą głębokie znaczenie dla fanów muzyki metalowej na całym świecie. Grupa ta bowiem, założona w 1981 roku w Los Angeles, szybko stała się ikoną gatunku. Przedefiniowała ona standardy heavy metalu i zainspirowała kolejne pokolenia muzyków. Koszulka Metallica damska, z charakterystycznym logo zespołu lub grafikami nawiązującymi do ich albumów i tekstów piosenek, jest nieodłącznym elementem garderoby fanów muzyki metalowej. Bez względu na płeć T-shirt ten staje się wyrazem przynależności do subkultury metalowej i oddania dla legendy rocka. Dla wielu osób metallica koszulka ma wymiar emocjonalny, wiążący się z konkretnymi wspomnieniami z koncertów, albumów czy ważnych momentów w życiu. Takich, którym towarzyszyła muzyka zespołu. Taka część garderoby staje się również symbolem siły, determinacji i buntu. A są to przecież wartości charakterystyczne dla ducha metalu. Dlatego też ten merch zespołowy przekracza granice zwykłego ubrania. Staje się raczej nośnikiem historii, kultury i wartości, które kształtują świat muzyki heavy metalowej.

Czy koszulka Metallica pasuje do każdej stylizacji?

Koszulka Metallica to niezwykle ikoniczny element garderoby, który stanowi wyraz pasji dla muzyki metalowej i oddania dla legendarnego zespołu. Historia i znaczenie tych T-shirtów sięgają daleko w przeszłość, aż do początków kariery zespołu w latach 80. Ich charakterystyczne logo oraz motywy związane z albumami stały się nieodłącznym symbolem dla fanów muzyki metalowej na całym świecie. Dzięki różnorodności wzorów i stylów koszulki Metallica są dostępne dla wszystkich płci i grup wiekowych. Wydawać by się mogło, że ciężkie brzmienie to domena raczej panów. I to oni najczęściej dają temu wyraz na swojej odzieży. Ale nic bardziej mylnego! Koszulki Metallica damskie to dobry przykład. Ten asortyment posiada bardziej dopasowane kroje i delikatniejsze wzornictwo, ale zachowują ten sam agresywny i rockowy charakter co modele męskie. Czy pasuje on jednak do każdej stylizacji? Pomimo że zwykle kojarzą się one raczej z klasycznymi rockowymi outfitami, można je również świetnie zestawić z różnymi stylami. A w ten sposób stworzyć kontrastowe lub eklektyczne kombinacje. Od casualowych looków z jeansami i trampkami po bardziej eleganckie stylizacje z marynarką i spódnicą taki T-shirt potrafi dodać charakteru i wyrazistości każdej stylizacji.

Czarny album i początek rockowej ścieżki

Metallica stała się pierwszym zespołem metalowym sprzedającym płyty w nakładach gwarantujących miejsce w amerykańskim Top 100. Mimo zerowej praktycznie promocji. Niestety, podczas europejskiej części Damage, Inc. Tour, w wypadku zespołowego busa zginął basista Cliff Burton. Jego miejsce zajął Jason Newsted, z którym zespół nagrał wydaną w 1988 roku płytę ...And Justice For All. Krążek okazał się sukcesem, podobnie jak nagrany do utworu One, pierwszy w historii grupy, teledysk. Zespół promował wydawnictwo na kolejnej trasie Damaged Justice Tour. W 1991 roku skład ukończył pracę nad kolejnym wydawnictwem – czarnym albumem Metallica. Promowało go aż pięć singli z popularnym, nagrodzonym MTV Award Enter Sandman na czele. Wydawnictwo osiągnęło pierwsze miejsce sprzedaży w USA i uczyniło z grupy zespół numer jeden na świecie. Występy ją promujące (w tym oficjalna trasa Wherever I May Roam Tour) trwały aż do 1994 roku. Po drodze zespół wypuścił koncertowy box Live Shit: Binge & Purge (1993) oraz film A Year and a Half in the Life of Metallica.

Koszulka Metallica z zespołem, Sinfashion oferuje koszulki z zespołami rockowymi

Wielu fanów zespołu Metallica twierdziło, że już czarny album był zbyt rockowy, a nie thrashowy. Tym większym zaskoczeniem była dla nich płyta Load (1996), która odniosła duży sukces, mimo zawierania zupełnie innej muzyki. Zmianie uległ także wizerunek grupy – między innymi wszyscy ścięli włosy. Ponieważ single z Load w kółko leciały w MTV, wielu sądziło, że grupa uległa komercji. Równie surowo oceniano kontynuację – płytę Reload (1997) oraz krążek z coverami Garage Inc. (1998). Zła passa zespołu wśród fanów i krytyków wydawała się trwać po nagraniu z orkiestrą osobliwego albumu S&M (1999). Zaś niechęć do grupy zwiększyła jeszcze jej wojna z serwisem Napster, który umożliwiał darmowe pobieranie cyfrowej muzyki. Zła atmosfera wokół formacji spowodowała również odejście w 2001 roku Newsteda. Cały zespół zaś musiał skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Z kolei James Hetfield udał się do kliniki odwykowej z powodu swojego alkoholizmu. Dopiero w 2003 roku odbyło się przesłuchanie na nowego basistę, którym został Robert Trujillo. W tym samym roku zespół wydał płytę St. Anger.

Metallica próby powrotu do thrashowych korzeni

Nie było to jednak wydawnictwo, na które czekali starzy fani. Wydawało się, że Metallica na dobre pożegnała się z metalem. Choć oczywiście frekwencja na koncertach dopisywała. I to zarówno podczas trasy Madly in Anger With You World Tour, jak i promującej kolejną płytę Death Magnetic (2008), World Magnetic Tour. Zaś same płyty, biorąc pod uwagę popularność cyfrowej dystrybucji, osiągały przyzwoite nakłady. Kontrowersje wokół zespołu sięgnęły zenitu po nagraniu dziwnej płyty z Lou Reedem – Lulu (2011). Wielu twierdziło, że formacja zabrnęła w ślepą uliczkę. Sam zespół również nie miał widocznie przekonania do nowych wydawnictw, gdyż na setlistach koncertowych umieszczał utwory pochodzące z pierwszych płyt. Powrotem do korzeni miał się okazać nowy, zdecydowanie cięższy album Hardwired...to Self-Destruct (2016) oraz gigantyczna trasa obejmująca ponad 150 koncertów. Zdania na jego temat są jednak podzielone, podobnie jak o drugim albumie nagranym z orkiestrą (S&M2, 2020). Metallica pozostaje jednym z najważniejszych zespołów metalowych i zasłużonym członkiem Wielkiej Czwórki Thrash Metalu. Obecnie jej muzyki słucha kilka pokoleń fanów.

Drugie życie Master Of Puppets dzięki serialowi Stranger Things

Współczesne produkcje pop kulturalne coraz częściej sięgają po muzykę sprzed dekad, używając jej jako tła dźwiękowego. Zaczęło się od serii gier komputerowych Grand Theft Auto, która zaproponowała wyborną selekcję muzyki głównie z lat 80. Później wspaniały wybór hitów z lat 60. oraz 70. Serial Stranger Things przypomniał młodym ludziom Master Of Puppets Metalliki. Utwór zabrzmiał w jednej z kluczowych scen serialu i od razu wzbudził ogromne zainteresowania na całym świecie. Bo dobra muzyka się po prostu nie starzeje. Co spowodowało wybuch popularności gadżetów z lato 80 i koszulek z zespołami rockowymi z tamtych lat. Jeden z głównych bohaterów serialu Stranger Things jest fanem metalu, a koszulka Metallica na pewno wpisuje się w nostalgiczną nutę. Muzycy amerykańskiej grupy Metallica postanowili wykorzystać ten moment nakręceniem do swego utworu nowego teledysku. I to po ponad trzech dekadach od premiery tak samo zatytułowanej płyty. To jedynie dowód na to jak dobrej jakości dźwięki tworzono przed kilkudziesięciu laty. A także potwierdzenie statusu i po prostu wielkości grupy Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha.

Męska koszulka Metallica i bluza z kapturem Metallica to podstawa

Mimo sporów starych i nowych fanów o współczesne brzmienie grupy, machina o nazwie Metallica prężnie działa i nie bierze jeńców. Szczególną popularnością cieszą się oczywiście jej koncerty. Dlatego koszulki Metallica cieszą się niesłabnącą popularnością. Formacja wykonuje znany repertuar, wychodząc naprzeciw życzeniom nowych i starych fanów. I trzeba przyznać, że wychodzi jej to wybornie. To wciąż ta sama siła, techniczna perfekcja oraz moc, za którą pokochały ten zespół miliony. Nic nie wskazuje też na to, że formacja miałaby zakończyć działalność. Choć wielu twierdzi, że to już nie ta sama grupa, przychodząc na jej koncert, trudno się z tym twierdzeniem zgodzić. Metallica nie składa broni, dumnie dzierżąc tytuł królowej thrashu. I również z tym faktem trudno dyskutować. Gigantyczny sukces komercyjny, który odniosła, a który wielu jej zarzuca, wyniósł grupę na wyżyny sławy. Zapewnił także największą rozpoznawalność wśród wykonawców metal/hard and heavy. Meta to nie tylko grupa, ale całe zjawisko na scenie metalowej. Bez żadnych wątpliwości można ją nazwać prawdziwą legendą, która wprowadził metal do mainstreamu.

Sklep rockowy oferuje koszulki z zespołami rockowymi

Z miłości do trashu zaczęlismy szukać najlepszych dostawców odzieży Metallica. Zależało nam na jak najlepszej jakości sprzedawanych męskich i damskich koszulek i bluz i.. udało się nam. Nasi dostawcy to producenci ze skandynawii oraz UK, ale najważniejszym z nich zawsze jest Amplified Clothing. To oni własnie produkuja koszulki dla Metallica, które często możesz spotkać w ich własnych sklepikach na trasach koncertowych. Oczywisćie nasza oferta to nie tylko koszulki męskie, ale też i vest , bluzy , czy crop topy damskie z okładkami najepszych płyt mety! Jako, że Trash Metal i jego ścisła czołówka to oprócz Metallica także Anthrax, Slayer i Megadeth to mamy też koszulki i bluzy reszty składów.

Koniecznie sprawdź klikając w zakładkę merch i wyszukując ulubiony zespół.

Lider popularności w kategorii koszulki rockowe

Metallica i związana z nią ikonografia należą do jednych z najpopularniejszych motywów na T-shirtach zespołowych. Generalnie merch grupy należy do mocno pożądanych i jednocześnie bardzo solidnie wykonanych. Dlatego właśnie także w SinFashion nie mogło zabraknąć całej kategorii poświęconej tej grupie. Amerykańska grupa należy do ścisłej czołówki kupowanych koszulek z zespołami. Ride The Lighting, Master Of Puppets czy Kill’em All to motywy, które można spotkać nie tylko na metalowych festiwalach, ale także coraz częściej na ulicy. Wiele z nich jak chociażby młotek i struga krwi lub krzyże na sznurkach marionetek to nie tylko motywy z okładek płyt. To także obecnie już elementy kultury masowej, które na stałe weszły w kanon ikonografii lat 80. Od thrashowego debiutu Meta przeszła długą drogę, bijąc w międzyczasie rekordy popularności oraz stając się legendą show-businessu. Dorobiła się także wielomilionowej rzeszy fanów, dla której przygotowuje nie tylko wyborny merch zespołowy, ale także limitowane wydawnictwa audio i video.

Kill’em All, Master Of Puppets i Ride The Lighting, czyli płyty, które zdefiniowały thrash metal

Choć debiut Metalliki obrósł kultem dopiero po latach, kolejne płyty były praktycznie klasą samą dla siebie. Kill’em all przyniósł muzykę pełną wściekłości, graną w bardzo szybkim tempie. Tempie, które miało się stać cechą rozpoznawczą gatunku. Ale płyty w podobnych duchu nagrywał chociażby Slayer. Jednak drugi longplay, Ride The Lighting, stanowił już klasę samą w sobie. Gitara akustyczna, bardzo wysmakowane kompozycje, grane na koncertach do dziś, oraz spora dawka melodyjności sprawiły, że płyta wbiła Metę do czołówki thrash metalu. I tak miało już być do początku lat dziewięćdziesiątych. Master Of Puppets potwierdził status grupy jako tej, która tworzy historię gatunku. Zaś And Justice For All tylko ten status potwierdził. I choć od tak zwanego czarnego albumu zespół zaczął odchodzenie od korzennego metalu, romansując z mainstreamem, kanon jej klasycznych albumów to niepodważalne kulturalne dobro. Dobro, które cały czas inspiruje coraz to nowsze pokolenia słuchaczy i fanów metalu. I cały czas dostarcza tych samych emocji.

Metallica i związane z nią ciekawostki

Choć metalowy świat już od dawna dobrze radzi sobie bez nich, Metallica wciąż pozostaje jedną z najważniejszych grup w historii tego gatunku. A również dzieje zespołu należą do barwnych. O wielu ciekawostkach z nią związanych pewnie nie mieliście pojęcia. Akurat o tym, że ze względu na ostry tryb życia muzyków nazywano Alcoholica, wie każdy. Ale ciekawym faktem jest to, że do swojej przełomowej płyty Master Of Puppets, grupa w ogóle nie nagrała teledysków. Artyści chcieli po prostu, aby fani skupili się na muzyce. Interesującym pomysłem było także zatrudnienie grupy jako support grającego przecież lżejszy repertuar Ozzy’ego Osbourne’a w 1986 roku. W wielu przypadkach przyćmiewali oni swojego headlinera. Nie mniej interesujących historii związanych jest z kolejnym przełomowym albumem zespołu – Metallica. Tutaj grupa – także, aby fani skupili się na muzyce – zrezygnowała z okładki. Z kolei riff do dziejowej ballady Nothing Else Matters James Hetfield miał podobno wymyślić podczas brzdąkania na gitarze w czasie rozmowy telefonicznej.

Okoliczności nagrywania Ride The Lighting

Nie mniej ciekawe są dzieje nagrywania drugiej płyty – Ride The Lighting. Dla wielu to album, który zdefiniował tę ambitniejszą odmianę thrashu. Charakterystyczna okładka w odcieniach granatu, błękitu i czerni ukazała się we Francji w kolorze zielonym. Było to wynikiem błędu w druku. Do dziś płyty te pozostają cenionymi nabytkami kolekcjonerskimi. Każdy utwór z tego krążka to temat na osobną historię. Warto podkreślić, że współautorem utworu tytułowego oraz The Call of Ktulu jest Dave Mustaine. Muzyk dał się później poznać w swojej grupie jako fan bardziej melodyjnej odmiany thrashu i już tutaj to słychać. Z kolei For Whom the Bell Tolls to utwór, który zainspirowała książką Ernesta Hemingwaya. Komu Bije Dzwon. Sam dźwięk bijącego dzwonu, który słychać na początku utworu, udało się uzyskać przy użyciu kowadła. Tekst melodyjnego utworu Fade to Black opowiada o samobójstwie. Gitary akustyczne oraz piosenkowa forma dla wielu była zdradą ideałów. Czas pokazał jednak, że to Meta miała ostatecznie rację.

    Loga UE
    DLACZEGO WARTO KUPOWAĆ W
    pixel