T.U.K.

ilość znalezionych towarów: 3

 

 Buty Tuk, creepersy dla fanów ciężkiej muzyki

Firma T.U.K. to producent obuwia znany głównie z produkcji i sprzedaży obuwia o charakterystycznym stylu znanym jako "creepers". Buty Tuk z charakterystycznymi, grubymi podeszwami i platformami. Zyskały one sporą popularność w subkulturach muzycznych, takich jak punk, gotyk, rockabilly i inne. T.U.K. to skrót od Tread United Kingdom, co odnosi się do korzeni firmy w Wielkiej Brytanii. Tam bowiem tego rodzaju obuwie stało się popularne w latach 50. i 60. XX wieku. Sama forma powstała jednak w Kalifornii, USA. I szybko zyskała renomę jako producent i sprzedawca creepersów oraz innych alternatywnych stylów obuwia. Oferta marki obejmuje różne modele obuwia. Są tutaj także modele w stylu retro, punkowym i gotyckim. A także wersje na platformach, trampki i inne modele obuwia. Firma kieruje swe produkty do osób zainteresowanych subkulturami alternatywnymi i modą, która wyraża indywidualizm i oryginalność.

Buty Tuk, creepersy – szczypta historii

Buty Tuk, creepersy mają długą i złożoną historię. Firma T.U.K. Shoes, założona przed 25 laty, tworzy niepowtarzalne obuwie, które czerpie inspirację z eklektycznych gustów swoich klientów. Ian White, założyciel marki, który pochodzi z Northampton w Anglii, przeniósł się na słoneczne wybrzeża Kalifornii w 1990 roku. To właśnie tam, rok później, narodziła się marka. White, który pochodził z rodziny zajmującej się produkcją angielskiego obuwia od 1890 roku, przyniósł ze sobą charakterystyczną brytyjską wrażliwość związaną z rodzinnym biznesem i znalazł ogromną inspirację w kwitnącej scenie punkrockowej w Kalifornii. Wynikiem tego było powstanie unikalnej marki obuwia, która czerpie z punkowych korzeni na całym świecie. W 1991 roku firma otworzyła swój pierwszy sklep detaliczny, oferując swoje własne produkty. Wzrost popytu był szybki, co sprawiło, że T.U.K. rozpoczęło sprzedaż swoich produktów na globalną skalę. Asortyment firmy obejmuje obuwie damskie, męskie, od szpilek po trampki. Jednak to modele creeper są ich najsłynniejszym projektem.

Buty Tuk z grubą podeszwą

Historia creeperów sięga czasów II wojny światowej, kiedy to grubą podeszwę tego obuwia wykonywano z gumy krepowej. Pomagało to żołnierzom na afrykańskich pustyniach przemieszczać się po gorącym, piaszczystym terenie. Moda często podąża za praktycznymi rozwiązaniami, dlatego też te buty z grubą podeszwą, które nosili powracający żołnierze, stały się popularne w Anglii. W Londynie, po wojnie, creepersy znalazły swoje miejsce w kalejdoskopowej kulturze subkulturowej. Był to czas, kiedy różne grupy kulturowe rozwijały się, nierzadko konkurując ze sobą i ewoluując. Jednąz tych subkultur byli Teddy Boys, którzy odegrali kluczową rolę w historii creeperów.

Creepersy na grubej podeszwie

Szpilki, sneakersy czy balerinki...Nie Twoja bajka?  nasz sklep ma na to odtrutkę - creepersy.
Klasyczny krój na grubej podeszwie, zamsz, wegańska skóra czy kratka.
Esencja zajebistośći na delikatnie podwyższonym poziomie.
Naturalnie zapewnia to nasz sklep <3
A jeżeli już wiesz o co chodzi to wiesz też, że najlepsze i jedyne prawdziwe to creepersy TUK.
Ten producent z UK znany jest z top jakości używanych materiałów.
Przede wszystkim wszystkie używane przez TUK elementy skórzane to wyroby wegańskie najwyższej próby co gwarantuje komfort i trwałość Twoich creepersów kupionch w sklepie Sinfashion.
Jeżeli masz ochotę na trochę klasyki to mamy ją w kilku wariantach kolorystycznych...od gładkiego zamszu po różową panterkę... ale też możesz poszaleć z krojami trochę bardzie wykręconymi i poszperać w sklepie za krojem w stylu mad max alebo wysokimi creepersami z czaszeczkami. Staramy się sprowadzać też i takie cukiereczki

    Loga UE
    DLACZEGO WARTO KUPOWAĆ W
    pixel